Nová Apple Keynote

Žádné komentáře

iMac 5KTak na včerejší Keynote představil Apple pár zajímavých novinek. Asi nejzajímavější novinkou pro uživatele počítačů Apple je nový operační systém Mac OS X Yosemite, který je naprosto ZDARMA a lze stahovat okamžitě od jeho uvedení na konferenci.


Další představené novinky:

Apple iPad 2 Air (tloušťka jen 6,1mm a váha 437g !): I když je tenčí, má pořád desetihodinovou výdrž na baterie. Zadní kamera má osmimegapixelové rozlišení a světelnost f/2,4. Panoramatické fotografie mohou mít až 43 megapixelů. iPad také podporuje timelaps, časové pořizování snímků v intervalech a uložení ve formě videa. Přední kamera má světelnost f/2.2.

Apple iPad Mini 3: Zde pouze přibyla nová zlatá barva k černé a bílé. Navíc je tablet osazen ještě TouchID senzorem. Vše ostatní zůstává.

Apple Mac Mini 2014: Konečně !!! Nejnižší model, který je nabízen za velmi příjemných 13 990 Kč, má procesor 1,4 GHz, operační paměť 4GB, mechanický pevný disk o kapacitě 500 GB a integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics 5000. Vyšší model s cenovkou 19 990 Kč již obsahuje procesor taktovaný na frekvenci 2,6 GHz, 8GB RAM, 1 TB pevného disku a výkonnější grafickou kartu Intel Iris. Za nejvyšší model pak dáte 27 990 korun, za které získáte procesor s taktem 2,8 GHz s 8GB paměti, integrovanou grafikou Intel Iris a 1 TB kombinovaným hybridním úložištěm Fusion Drive.

iMac 27″ Retina 5K Display: Tak tohle je opravdu něco. Takový displej nemá nikdo jiný – 14,7 mil. pixelů na 27″ uhlopříčce. Okraj monitoru má pouze 5mm. vV základu ho pohání čtyřjádrový procesor Intel Core i5 taktovaný na frekvenci 3,5 GHZ, který umí svou rychlost v případě potřeby povýšit až na 3,9 GHz. K dispozici má osm gigabajtů operační paměti i hybridní disk Fusion Drive. Ten sestává ze 128 GB úložiště typu SSD a 1 TB pevného disku, které jsou zkonfigurovány do jednoho transparentního svazku. Nový iMac s Retina 5K displejem bude v prodeji v základní konfiguraci za 69 990 Kč.

Sociální sítě

Nejnovější příspěvky

Žádné komentáře