Apple představil iPhone 6 a iPhone 6P

Žádné komentáře

iPhone 6

Tak jsme se konečně dočkali. Apple včera na své avizované konferenci představil dva nové typy iPhonů a také už dlouho očekávané hodinky. Těm se budeme podrobněji věnovat v dalším článku, až budou známe některé další důležité parametry, např. výdrž baterie.

Dnes si v krátkém preview prohlédneme uvedené novinky iPhone 6 a iPhone 6P. Liší se zejména displejem, kdy menší model má uhlopříčku 4,7″ a rozlišení HD (1334×750 px) a větší model 5,5″ a rozlišení Retina HD (1920×1080 px). Dále je rozdíl v tloušťce těla přístroje, kdy menší iPhone 6 je tlustý 6,9mm a větší bráška iPhone 6P má tloušťku 7,1mm.

iphony_6_6P

iPhone 6 má nově přepracovaný fotoaparát 8 Mpx s digitální stabilizací obrazu, iPhone 6P má fotoaparát stejný, ale jeho stabilizace je již optická. Dle informací na Apple Keynote jsou fotky z nových přístrojů naprosto skvělé, lze pořídit např. panoramatickou fotografii 43 Mpx, nebo točit video 120 fps/240 fps. Modely se budou nabízet v 16GB, 64GB a 128GB verzích. Velikost 32GB je tentokrát vypuštěna.

Zajímavou novinkou je Apple Pay, kdy po autorizování vaší platební karty v telefonu lze platit kdekoli u terminálu jen přiložením telefonu a přiložením prstu na TouchID místo ťukání PINu. Placení se tak stává ještě rychlejším a bezpečnějším (otisk prstu nikdo neokouká 🙂 ).

foto-prislusenstvi-468x60-.gif

Oba modely se začínají prodávat 19.09.2014 ve vybraných zemích. O datu uvedení v ČR ještě není rozhodnuto, jakmile bude známo, budeme vás informovat. Od dva dny dříve, tedy 17.09.2014 bude zveřejněna nová verze operačního systému iPhonů – iOS8. Ceny ještě nejsou pro ČR také zveřejněny, ale vzhledem k cenám v USA budou velice podobné těm stávajícím.

iphone_porovnani_zepredu
iphone_porovnani_zezadu

 

 

 

 

 

 

 

 

Představení nových iPhonů od hlavního designera Applu, Sira Jony Iva:

https://www.youtube.com/watch?v=FglqN1jd1tM

Sociální sítě

Nejnovější příspěvky

Žádné komentáře